Polish Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Turkish Ukrainian Vietnamese Yiddish
  nowa strona kina          
 

Zespół Pojezierze

Zespół "Pojezierze" powstał w Ełckim Centrum Kultury w 1981 r. Do powstania zespołu przyczyniło się wiele osób, tych co kochają ludowe piosenki i mazurską tradycję. Pierwszym instruktorem była p. Maria Rosińska. Prowadziła zespół do roku (2000) dwutysięcznego. W tym czasie zespół brał czynny udział w wielu imprezach i akademiach, prezentując nasze regionalne pieśni ludowe.
Od roku 2000 kierownictwo nad zespołem objął Andrzej Brzozowski. Zespół przyjął inny kierunek, śpiewając również piosenki biesiadne, prezentując też czasem scenki kabaretowe. Jesteśmy współgospodarzami imprezy pt. "Święto Babcinego Pampucha", która coraz bardziej zyskuje na popularności w naszym mieście. W roku 2005 obchodziliśmy to święto już po raz piąty. Zespół był niejednokrotnie wyróżniany w "ARS" w Bydgoszczy, w Niemenczynie na Wilenszczyźnie, Krynkach i Międzyzdrojach. Od roku 2004 zespół prowadzi bardzo młody i zdolny instruktor Daniel Szejda. Przy życzliwym wsparciu Dyrekcji Ełckiego Centrum Kultury i ambitnego instruktora, zespół rozwija się nadal oraz podrzymuje tradycję naszej pięknej ziemi mazurskiej.Aktualnie z grupą pracuje Daniel Szejda.

Święto Babcinego Pampucha 2007 r.
Fotografia: Artur Milewski

Warte UWAGI

kasa godziny 200
bilety 200
planszoweczki banerek
wypozyczanie kostiumow banerek
efka
banerek-tecza-warte.jpg
baner mulatka 2017
ogien woda 2017 warte
 

Wiadomości Kulturalne

Nie zwlekaj i zaprenumeruj
Dzięki naszej subskrypcji będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami kulturalnymi Ełckiego Centrum Kultury.
Wróć do ustawień standardowych
Projekt i wykonanie: Kreatywni.info.pl


Login Form