Polish Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Turkish Ukrainian Vietnamese Yiddish
  nowa strona kina          
 

Ełckie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej

 1

listek2

4 czerwca/19.00/ Kościół Ewangelicko - Metodystyczny

IX edycja Ełckich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej to kolejna dawka muzyki dla wszystkich, którzy cenią sobie wspaniałe brzmienie organów w towarzystwie wybitnych polskich instrumentalistów kameralnych i artystów sztuki wokalne

Program koncertu:

 • Giovannino del Violone - Sonata na violone i klawesyn a-moll
 • Domenico Dragonetti - Walce na kontrabas solo
  3. Vivace G-dur
  6. Vivace A-dur
 • Fryderyk Chopin - Rondo Es-dur op. 16
 • Adolf Mišek- Legenda na kontrabas i fortepian op. 3
 • Knut Guettler- II wariacje na temat melodii Greensleeves na kontrabas solo
 • Giovanni Bottesini- Elegia D-dur na kontrabas i fortepian
 • Serge Koussevitzky- Chansone triste op. 2
 • Serge Koussevitzky – Valse Miniature op. 1 nr 2

Paweł Popko rozpoczął przygodę z muzyką w wieku 6 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. J.S. Bacha w Grajewie w klasie fortepianu p. Marii Jolanty Kulikowskiej. Edukację kontynuował w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. W. Lutosławskiego w Białymstoku, gdzie pracował pod kierunkiem p. Krzysztofa Kiercula. Od 2014 r. jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i kształci się w klasie fortepianu prof. Ewy Pobłockiej.

Jest laureatem wielu nagród na międzynarodowych konkursach, m. in. I nagrody na Międzynarodowym Forum Muzycznym w Mäntta w Finlandii, III nagrody na V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. A. Rubinsteina w Sankt Petersburgu, III nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym w Nałęczowie. Sukcesy osiągnął również, grając w zespołach kameralnych. Zdobył m.in. II nagrodę na VII Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Katowicach i II nagrodę na XVI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego w Warszawie. Pianista uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich artystów, jak: Dina Yoffe, Anna Malikova, Alexey Orlovestky, Kevin Kenner, Andrzej Jasiński.

Pianista jest trzykrotnym stypendystą Marszałka Województwa Podlaskiego, a także podopiecznym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Brał udział w projekcie Inkubator Muzyczny, wraz z orkiestrą polsko-norweską wykonał w Operze i Filharmonii Podlaskiej Koncert fortepianowy a-moll op. 16 Edvarda Griega pod batutą Kazimierza Dąbrowskiego. Wielokrotnie występował jako solista i kameralista w miastach w Polsce i za granicą.

Joanna Makarczuk (kontrabas) edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 17 lat w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Białymstoku. Gry na kontrabasie uczyła się pod kierunkiem Ryszarda Wolickiego. Jest absolwentką studiów I stopnia Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina Wydziału Instrumentalno- Pedagogicznego w Białymstoku (dyplom z wyróżnieniem) w klasie prof. Leszka Sokołowskiego. Jest laureatką konkursów ogólnopolskich.

Biorąc udział w licznych projektach orkiestrowych koncertuje w kraju i za granicą, m.in. z Gustav Mahler Jugendorchester, I Culture Orchestra czy International Regions Symphony Orchestra. Swoje umiejętności doskonaliła podczas warsztatów orkiestrowych oraz kursów mistrzowskich prowadzonych przez Miroslava Jelinka, Ruslana Lustyka, Dariusza Mizerę, Michała Stadnickiego, Leona Boscha, Detmara Kuriga, Petera Pühna.

Współpracuje z Grupą Mocarta i Maciejem Niesiołowskim podczas koncertów symfonicznych „Z batutą i MoCartem”. Jako stypendystka programu Erasmus+ w roku 2016/2017 studiuje w Musikhochschule Lübeck w Niemczech w klasie prof. Jörga Linowitzkiego.

listek1

Andrzej Chorosiński studia w warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie organów Feliksa Rączkowskiego, ukończył z wyróżnieniem w 1972 roku. W tym samym roku otrzymał nagrodę specjalną na konkursie improwizacji organowej w Kilonii.

Koncertował niemal we wszystkich krajach Europy, a także w Izraelu, USA, Kanadzie, Australii Korei Południowej i Japonii. Występował w tak renomowanych miejscach jak m.in. Filharmonia Narodowa w Warszawie, Koncerthuset w Sztokholmie, Sala im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, Katedra Notre Dame w Paryżu, King’s College Chappel w Cambridge, Auli im. Pawła VI w Watykanie czy Katedrze Św. Patryka w Nowym Jorku. Town Hall w Adelajdzie. Dokonał licznych nagrań radiowych i telewizyjnych w kraju i za granicą. Nagrał też ponad 20 płyt LP i CD dla takich firm jak: Polskie Nagrania, Veriton, EMI-Electrola, Life Records, DUX, Musicon, Dabringhaus Grimm, Megavox.

W roku 2003 Związek Producentów Audio-Video przyznał tytuł „Podwójnej Platynowej Płyty” płycie CD nagranej w Bazylice w Licheniu.

W roku 1992 otrzymał tytuł naukowy profesora sztuk muzycznych. Jest profesorem klas organów Uniwersytetu Muzycznego F.Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im./ K.Lipińskiego we Wrocławiu. W latach 1993-1999 sprawował godność rektora Akademii Muzycznej im F.Chopina w Warszawie. W latach 1993 - 2000 był członkiem Prezydium AECAM - Stowarzyszenia Rektorów Europejskich Uczelni Muzycznych.

W roku 2008 otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa Keymung University w Południowej Korei. Jest honorowym obywatelem miast Frombork, Jelenia Góra i Kłodzko, Polanica Zdrój, przyznanych za zasługi w popularyzowaniu kultury muzycznej.

Jest konsultantem i autorem licznych projektów w zakresie budownictwa organowego w Polsce /Sala Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskie Centrum Kultury w Białymstoku, Bazylika w Licheniu, Kościół Wszystkich Świętych w Warszawie, kościół parafialny w Polkowicach/ Niemczech, Kanadzie i Japonii.

Wraz z organistą Bazyliki św. Piotra uczestniczył w muzycznej oprawie uroczystości Kanonizacji Papieży Jana XXIII i Jana Pawła II w dniu 27 kwietnia 2014 r. w Rzymie.

Dominika Figurska urodzona 29.12.1978 w Elblągu. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Spektakle dyplomowe ukończyła pod kierunkiem Jerzego Stuhra i Andrzeja Wajdy. Debiutowała rolą Ofelii w "Hamlecie" w Teatrze Stu w Krakowie w reż. Krzysztofa Jasińskiego.Wystąpiła tam u boku Krzysztofa Globisza, Anny Dymnej.

Od 2001 r. związana ze sceną Teatru Polskiego we Wrocławiu, gdzie współpracowała z wybitnymi reżyserami: Krystianem Lupą, Mikołajem Grabowskim, Pawłem Miśkiewiczem i innymi. Współpracuje wciąż z Teatrem Stu w Krakowie -"Biesy" F. Dostojewskiego," Król Lear" W. Shakesperae.

W Warszawie można ją zobaczyć w spektaklu "Boeing, Boeing" w teatrze Buffo. Występowała na scenach teatralnych w Stanach Zjednoczonych, Japonii oraz na wielu scenach w Europie.

Szerokiej publiczności znana jest głównie z serialu " M jak Miłość" i "Ratownicy", a obecnie występuje w serialu "Barwy szczęścia".

Program:

Felix Mendelssohn Bartholdy VI Sonata d moll /1809-1847/

Sonety Krymskie i Ballady A.Mickiewicza
Robert Schumann 6 Etiud w formie kanonu /1810-1856/

Sonety Krymskie
Karol Szymanowski Etüde b-Moll, op. 4, Nr. 3 1882-1937 ( transkr.Alistair Wightman)

Sonety Krymskie, Ballady
Fryderyk Chopin Nokturn Es dur /Transkr. E.Lemare/ /1810-1849/

Sonety Krymskie, Ballady
Cesar Franck Andantino g moll /1822-1890/
Theodore Dubois Toccata G dur /1837-1924/

plakat morg2017

Warte UWAGI

kasa godziny 200
bilety 200
planszoweczki banerek
wypozyczanie kostiumow banerek
efka
banerek-tecza-warte.jpg
karta zgloszenia regolaminnn banerek
ogien woda 2017 warte
zapytanie cenowe2017
 

Wiadomości Kulturalne

Nie zwlekaj i zaprenumeruj
Dzięki naszej subskrypcji będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami kulturalnymi Ełckiego Centrum Kultury.
Wróć do ustawień standardowych
Projekt i wykonanie: Kreatywni.info.pl


Login Form