Polish Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Turkish Ukrainian Vietnamese Yiddish

Koncert DŻEMU w Ełku

dzem_nazwa

11 marca 2011 r.
(piątek)

godz. 19:30
sala ZEBRA
Ełckiego Centrum Kultury

bilet: 60 zł
do nabycia w Punkcie Informacji Turystycznej,
Ełk, ul. Wojska Polskiego 47, tel. 87 621 70 10

dzem_02Mówi się o nich „polscy Rolling Stonesi”. ..I faktycznie - coś w tym jest. Choćby ze względu na źródła muzyki, żonglowanie stylami, konsekwencję. Pod względem stażu też mają coraz mniej sobie równych. No i ze względu na skomplikowane, nie wolne od dramatów dzieje...
Będzie to sensacyjny koncert legendy polskiego rocka, podczas którego gwarantujemy cudowny wieczór pełen wspaniałej muzyki i wspomnień... Koncert, który na zawsze zapadnie w pamięć, bo Dżem to coś więcej niż muzyka. To kult, styl życia i prawdy, które każdy z nas adaptuje do swojego życia.

Zespół powstał w latach 70-tych, grając po klubach.  Po kilku latach dołączył do grupy muzyków Ryszard Riedel. Nie mając nazwy adoptowali utwory takich sław, jak Cream, Santana, The Rolling Stones. Przed jednym z występów zaproponowali nazwę Jam od jammowania, którą ważny organizator spolszczył na Dżem.

Niedługo nastąpił przełom w ich karierze. Nie tylko zagrali, oczarowując publiczność na Festiwalu w Jarocinie, ale zaczęli grać swoje własne utwory, takie jak „Paw” i „Whisky”. Później „Czerwony jak cegła”, „Skazany na bluesa”, „Człowieku co się z Tobą dzieje”. Koncerty, koncerty, koncerty i kłopoty z wokalistą i nagle wspaniała płyta „Detox”, która uchodzi za wyjątkowe osiągnięcie grupy. Takie utwory jak „List do M”, „Sen o Victorii”, „Jak malowany ptak” ciągle budzą emocje.

Niestety 30 lipca 1994 nagle zmarł Rysiek Riedel. Jego śmierć sprawiła, że zespól Dżem stał się największą polską legendą. Legendą, którą ciągle rośnie wraz z kolejną generacją słuchaczy.


Obecny skład Dżemu to: grający od początku Adam Otręba, Beno Otręba, Janusz Borucki, Jurek Styczyński, solista Maciek Balcar i duch Ryśka Riedla, który jest wszechobecny na koncercie.
Koncert już w najbliższy piątek 11 marca o godz. 19:30

Po koncercie fani będą mieli możliwość uzupełnić dyskografię, nabyć gadżety z autografami artystów, oraz spotkać się  z zespołem.

UWAGA! Ilość bisów nieograniczona !

dzem_01

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Wiadomości Kulturalne

Nie zwlekaj i zaprenumeruj
Dzięki naszej subskrypcji będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami kulturalnymi Ełckiego Centrum Kultury.

Warte UWAGI

mulatka regulamin 200
kino 200
koncert organowy nazwa mala
zlota nutka 200
konkurs fotograficzny
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Repertuar Kina ECK

22 05 - 23 05
23 05 - 26 05
27 05 - 28 05
28 05 - 30 05
30 05 - 01 06
02 06 - 02 06
Wróć do ustawień standardowych
Projekt i wykonanie: Profesjonalne Witryny Internetowe - www.pwi.elk.pl


Login Form