Polish Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Turkish Ukrainian Vietnamese Yiddish
  nowa strona kina          
 

przystanek kultura nazwa 100

Masz ochotę na spektakl czy operę? A może chcesz po prostu zobaczyć sztukę na dużej scenie? Wystarczy, że skorzystasz z naszej nowości ofertowej, którą jest „Przystanek Kultura" – prosty i wygodny sposób na spotkanie z wyższą kulturą, już w 3 krokach:

1. Sprawdź, dokąd i na co możesz z nami wyjechać.
2. Wybierz spektakl.
3. Przyjdź i kup bilety w kasie ECK.

„Przystanek Kultura" to nowy sposób Ełckiego Centrum Kultury na stworzenie Państwu możliwości dotarcia do sztuki, oferowanej przez inne ośrodki kultury i sztuki. Często bowiem przeszkodą w obejrzeniu naprawdę wartościowych spektakli jest dojazd do większego miasta. My zagwarantujemy Państwu możliwość wykupienia miejsca na wybrany spektakl oraz zapewnimy transport. Jeżeli macie Państwo propozycje udziału w ciekawych wydarzeniach teatralnych zachęcamy do podzielenia się pomysłem z nami.

 

Cyganeria Giacomo Pucciniego

baner cyganeria

Zapraszamy na kulturalny wyjazd do Opery i Filharmonii Podlaskiej w ramach cyklu Przystanek Kultura - Cyganeria Giacomo Pucciniego - jedna z najczęściej granych oper na świecie, która zabrzmiała we wszystkich najważniejszych scenach teatralnych i salach koncertowych.

WYJAZD: 29 kwietnia/sobota/ godz.16.00
ZAPISY: kasa ECK 87/621 71 56
KOSZT: 130 zł/cena obejmuje: wstęp do opery, transport oraz ubezpieczenie/

Nie zwlekajcie! Ilość biletów ograniczona!

OPERA W CZTERECH AKTACH

Libretto Luigi Illica i Giuseppe Giacosa na podstawie „Scen z życia cyganerii” Henri Murgera
Prapremiera: 01/02/1896, Teatro Regio, Turyn
Premiera polska: 1898, Warszawa
Premiera obecnej inscenizacji: 24/03/2017
Kierownictwo muzyczne Paweł Kotla
Reżyseria Maria Sartova
Scenografia Mariusz Napierała
Kostiumy Agata Uchman
Choreografia Jarosław Staniek
Reżyseria świateł Maciej Igielski
Kierownik chóru Violetta Bielecka
Kierownik chóru dziecięcego Ewa Barbara Rafałko
Współpraca muzyczna / II dyrygent Grzegorz Berniak
Współpraca choreograficzna Katarzyna Zielonka
Asystent reżysera Justyna Schabowska
Pianista-korepetytor / Opieka wokalna Tetyana Dranchuk
Producent Damian Tanajewski oraz Opera i Filharmonia Podlaska
Przekład polski libretta Maria Sartova
Autor plakatu Tomasz Bogusławski

Spektakl wykonywany jest w języku włoskim z polskimi napisami Czas trwania 3 godz., w tym 2 przerwy po 25 min

Doskonałe libretto opery na podstawie „Scen z życia cyganerii” Henri Murgera stworzył zgrany duet Luigi Illica i Giuseppe Giacosa. Pierwszy odpowiedzialny był za dramatyczną dynamikę, drugi nadał całości poetycki sznyt. Praca nad tekstem i muzyką trwała aż do premiery, a nawet dłużej, bo poprawek żądał kompozytor także później! Osiągnął dzięki temu efekt, który wielu bez wahania uznaje za jego życiowe arcydzieło, zaliczając operę do ścisłego kanonu najwybitniejszych dzieł operowych w historii. Wyjątkowa fabuła „Cyganerii”, podobnie jak u Murgera, została przedstawiona w postaci kilku kadrów, będących zarazem samodzielnymi kompozycyjnie scenami o wyraźnym środku ciężkości. Wzruszająca Mimi i romantyczny Rodolfo oraz nieprzewidywalna Musetta i zabawny Marcello to dwie pary, których historie stanowią dwie osie kompozycyjne dzieła. Losy bohaterów rozgrywają się na scenie Paryża pierwszej połowy XIX wieku m.in. w malowniczej, artystycznej Dzielnicy Łacińskiej. W realizacji Opery i Filharmonii Podlaskiej miejsce akcji zostanie przeniesione w latach 30. XX wieku – to ostatnie, barwne, brzmiące bluesem, jazzem i swingiem chwile dwudziestolecia międzywojennego, gdy rozkwitało kino nieme i satyra kabaretowa.

Warte UWAGI

kasa godziny 200
bilety 200
planszoweczki banerek
wypozyczanie kostiumow banerek
efka
banerek-tecza-warte.jpg
karta zgloszenia regolaminnn banerek
ogien woda 2017 warte
zapytanie cenowe2017
 

Wiadomości Kulturalne

Nie zwlekaj i zaprenumeruj
Dzięki naszej subskrypcji będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami kulturalnymi Ełckiego Centrum Kultury.
Wróć do ustawień standardowych
Projekt i wykonanie: Kreatywni.info.pl


Login Form